Nivå 2 - Brattis og multipitch
Nivå 2 – Brattis og intro til multipitch
Fokus på brattis teknikk. Organiseres med 2 dagers varighet.
Dette er et kurs for viderekommende klatrere som ønsker å heve kompetansen sin på brattis og få en intro til isklatring på flere taulengder. Kurset bygger på grunnteknikken i vårt Nivå 1 kurs.
Optimalisere klatreteknikken din. Instruktørene våre sørger for å sette opp topptau på ulike fosseruter på vanskelighet WI 4+ – 5. I tillegg legger vi opp til en intro til klatring på flere taulengder lettere ruter på is. Målet med dette kurset er for deltakere å mestre bevegelsen på fossis og få en intro til flertaulengder på is. Når deltakere kjenner tilstrekkelig kompetanse er det muligheter for å få et innføring i ledklatring med topptau.
Drivdalen
Drivdalen er en isklatring mekka med flere ruter som er lett tilengelig fra veien. Forholdene er ofte stabil og kaldt fra ca. medio desember til medio mars.
Varighet
Ca. 7 timer pr. dag
Krav til deltakelse:
Normal god helse
Utstyr
Leie av teknisk klatreutstyr: sele, hjelm, isøks og stegjern er inkludert i prisen.
Deltakere som har eget utstyr og ønsker å bruke det på kurset oppfordres til å gjøre det.
Klatrestøvler: Vi har et begrenset utvalg vinter klatrestøvler tilgjengelig for utleie for en tilleggspris på 250 kr pr. dag. Send oss en melding om du trenger å leie støvler.
Personlig utstyr:
Det kreves at deltakere har eget personlig utstyr for å være ute i vinterfjellet under kurset. Deltakerne må ha sine egne:
- Klær for vinterforhold/temperaturer
- En god og varm dun/isolert jakke
- Tynne hansker for klatring + tykke varme hansker for beskyttelse
- Mat og drikke for dagen
- Klatrestøvler eller toppturstøvler hvis ikke leier støvler fra Opplev Oppdal
- Transport til og fra klatrefeltet. Klatrefeltet velges basert på aktuelle forhold. Instruktøren vil kontakte deltakerne minst 2 dager før kurset for å bekrefte oppmøtestedet. Deltakerne kan forvente en 15-30 minutters kjøretur fra Oppdal sentrum til oppmøtet.
Alle turer må være forhåndsbestilt og du må ha en avtale med oss, slik at guidene våre står klare når du kommer.
Kursdatoer 2025:
Level 0 - Try Ice Climbing!
Level 1 - Intro til isklatring
Jan. 24-25
Feb. 15-16
Mar. 8-9
Level 2 - Coaching for steep ice and multipitch
Jan. 11-12
Feb. 22-23
Mar. 15-16
Level 3 - Lead Climbing
On request / etter avtale
Searching Availability...